Eesti Kundalini jooga festival “Valguses elamise rõõm

19. – 21. juulil 2019

Tuleme kokku ühise perena helguses, kerguses ja rõõmus – Kundalini jooga festival on meie kõigi pidu!
Oodatud on kõik kundalini jooga sõbrad, nii kogemustega praktiseerijad kui uued huvilised. Festival on kogupere sündmus.

Oled oodatud

 • festival on kõigile kes on enda jaoks avastanud või veel avastamas väekat Kundalini joogat
 • sind huvitab joogalik ja teadlik elustiil
 • see on kõigile kes on ispireeritud Kundalini jooga elustiilist

Festival on võimalus

 • jätta seljataha linnamüra ja kogeda looduse ja iseendaga üksolemist
 • tunda rõõmu koosolemisest sarnasel sagedusel inimestega
 • äratada oma elujõud
 • saada osa mitmekülgsetest elustiili ja Kundalini jooga töötubadest
 • tutvuda väekate joogaõpetajatega Eestist ja mujalt maailmast
 • nautida tervislikku taimset toitu
 • kogeda ühisväes joogatamist, mantrate laulmist, tantsimist, mediteerimist

<<Uplifting our soul and making it shine,
uplifting our character and making it to be true,
uplifting our life to serve others,
bringing grace,
Divinity and dignity to our self,
is it not our right, is it not where we should start,
is it not we each one has to do for each other?>>

Oma hinge ülendamine ja säravaks muutmine,
oma iseloomu ülendamine ja loomutruuks muutmine,
oma elu ülendamine selleks, et teenida teisi,
luues hiilgust, jumalikkust ja väärikust iseendas – kas pole see mitte meie õigus, kas pole see mitte koht, kust tuleks alustada, mida meist igaüks peaks teineteise heaks tegema?

Milline on päevakava ja võimalused?

Loome kõrgemat sagedust tehes koos varahommikusi praktikaid. Päevad on täidetud inspireerivate töötubadega. Tegevust jagub lastele ja avatud on temaatiline bazaar.
Õhtuti tantsime, laulame ja naudime suveõhtu sumedust Hatu mõisapargi pea 400 aastaste pargipuude all.

Vaata siit festivali programmi

Ruumi loovad Eesti tuntud õpetajad ja külalisõpetajad.

 • Dharam Nivas Kaur Khalsa (Soome/India)
 • Harpurkh Kaur (Eesti)
 • Jagat Joti Kaur (Eesti)
 • Jai Kartar Kaur (Eesti)
 • Jasbir Singh Khalsa (India)
 • Jivan Mukta (Tšiili/Soome)
 • Prabhudeep Kaur (Eesti)
 • Sat Darshan Kaur (Soome)
 • Sat Guru Kaur Khalsa (USA/Hispaania)
 • Taranbir Kaur (Eesti)

Loe siit veel õpetajate kohta

Allpool on 2019 festivali programmist väike ülevaade, milliseid teemasid töötubades läbi võeti.

Sisemised impulsid vihale ja seksuaalsusele
Jivan Mukta

Vaimne tarkus annab tohutult juhtnööre, kuidas elada ja edasi areneda… Kuid edasiliikumine on tagajärg sellele, kuidas me rakendame neid tooreid energiaid, mis liigutavad meid sügavalt meie sisemusest ja emotsioonidetasandilt. 

Shakti Tantsu® tervendav valgus
Sat Darshan Kaur

Shakti Tants® on teadliku ja palvusliku tantsu vorm, milles erinevad tantsuvormid, -stiilid ja -rütmid on ühendatud hingamise, keskendumise ja energiatööga. See loob võimsa joogaliku tööriista enda tasakaalustamiseks, loomaks harmooniat ja kogemaks lõpmatust selle lõpliku inimkeha sees. Sel tantsuvormil on erinevaid faase pehmetest venitustest kuni dünaamiliste seisvate harjutuste ja vaba tantsu, lõdvestuse ja meditatsioonini.

Shakti Tants® on loodud Sara Avtari poolt, kes on kundalini jooga õpetaja ja eluaegne tantsija, ning kes sai Yogi Bhajani õnnistuse aastal 2001.

Selles töötoas toome me valguse oma kehadesse ning meeltesse, ja lubame sisemisel valgusel juhatada oma hingamist, liikumist ja vaimu, et luua enda jaoks kõige tervendavam tants.

Meelerahu
Harpurkh Kaur

Teeme jalutuskäigu oma meelsusesse ja harjumustesse. Oma meele harjumuste tundmaõppimine aitab avada ukse Hinge rajale, seda läbi jumaliku juhatuse läbi.
Wahe Guru

Kundalini Jooga ja trauma vabastamine
Sat Guru Kaur Khalsa

TRAUMA TRANSFORMEERIMINE DHARMASSE. 
Minu sooviks on põimida kokku somaatiline kogemus (trauma vabastamine) ja võimsad kundalini jooga tehnikad, et pakkuda inimestele turvalist ja tervendavat ruumi mõistmaks, kus nende trauma asub nende keha-meeles, et vabastada trauma ümber olev negatiivne laeng keha ja meele mälurakkudest. Selleks, et inimene saaks elada täielikult ühendununa, kohalolus, kehastumises ja oleks võimeline terviklikult nautima oma suhet iseenda ja teistega. 
TRANSFORMATSIOONI ESILEKUTSUMINE LÄBI TRAUMA VABASTAMISE
Trauma esindab sündmust, mis eraldab inimese enda olemusest. 
Selleks, et traumast terveneda, uurime me ühenduse väge läbi kundalini jooga, gongihelide ja somaatilise kogemustehnika.
Tervenemine tähendab ühenduste taastamist – keha, enese, perekonna, sõprade, kogukonna, looduse ja hingega. Kui katkine ühendus keha, meele ja hinge vahel saab taastatud, kui katkised sidemed inimeste ja looduse vahel on uuesti terved, saame me tunda ennast koduselt sellel kaunil maal. 
Trauma võib põhjustada eraldumist enesest ja teistest inimestest oma elus. Selles töötoas liigume me sügavasse enesetervendusse, mis algab sellega, et me tunnistame oma sisemist ebakõla. Selle tunnistamine saab tulla ja olla tunnetatud vaid sisemiselt. Autentne mina on eluliselt tähtis, et olla uurijaks selles eneseavastamise siseteekonnal, enese parandamisel ja taasühendamisel. Ainus ühendus, mis sul saab olla selle maailmaga ja teistega siin maailmas, avaldub läbi haavatavuse. Töötoas käsitleme ka “haavatavuse väge”.

Selja reguleerimine – istumine, seismine, astumine
Jai Kartar Kaur

Umbes 30-40% inimestest kogeb seljavalu pidevalt ja 80-90% inimestest kogeb seljavalu mingil ajal oma elu jooksul. Tihti on valu taga vana kogetud trauma, aga mitte ainult. Enamjaolt on põhjus hoopis vales vaagna kaldes – kehaasend algab vaagnast ja võib öelda, et ka paljud muud terviseprobleemid on tingitud just sellest, et vaagnakalle pole õige nurga all (surevad käed, hingamisprobleemid, vereringehäired jne). Töötoas reguleerime vaagna kaldenurka, proovime, kuidas on istuda, seista ja astuda uue tunnetusega ning vabastame seljast pingeid.

Sinu sisemine naine ja mees
Taranbir Kaur

Vähiks moondatud kuningapoeg hakkas jõenupu juuri vee põhjast lahti harutama, mis tal väga palju aega viitis. Juurikad seisid tugevasti kõntsa ja muda sees kinni, nõnda et vähil seitse päeva tugevasti tööd oli, enne kui asi korda sai.

Muinasjutt „Kullaketrajad“ on sügavamal tasandil sinu sisemise nais- ja meesolemuse pühitsusprotsess. Töötoas läheme Kullaketrajate loo toel kundalini jooga praktikatesse avastama ja ühendama oma sisemist meest ja naist.

Gongi meditatsioon
Jagat Joti Kaur

Gongi ja tiibetikausside heli puhul on tegemist nn orgaaniliste helide ehk ülemhelide vibratsiooniga, mis panevad keha vibreerima tekitades teraapilise mõju. Ülemhelide vibratsioon aitab meid füüsilisel tasandil tervendada (vabanevad meie keharakkudesse kuhjunud emotsioonid ja pinged, kiirendab ainevahetus) ja vaimsel tasandil aitab meil liikuda beeta-sageduselt alfa-sagedusele ehk tõusta loovuse seisundisse lõdvestades meie meele (hirmudest ja teistest emotsioonidest). Igaühele mõjub helirännak erinevalt, sellel ajal võib kaduda aja- ja ruumitaju, ning tunda sooja ja külmalaineid. Helirännaku ajal on oluline lõdvestuda ja lasta helil ennast kanda.

Tule avatud meelega, ilma ootusteta ja eesmärkideta ning lase kõigel sellel mis toimub lihtsalt juhtuda.